Fórum - Idézetek

Tracker
Felhasználó
2012.06.26 23:04
30 hozzászólás
"Sötétség ellen csak egy gyógyszert tudok.
S ez a világosság. Terjeszd a fényt."

- Jókai Mór
angyalka146
Felhasználó
2012.06.18 20:16
286 hozzászólás
"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott."
Thomas Dewar
Tracker
Felhasználó
2012.06.17 23:24
30 hozzászólás
Heinrich Strasser őrnagy: Mi a nemzetisége?
Rick Blaine: Iszákos vagyok.
Renault kapitány: Ez Ricket világpolgárrá teszi.

(Casablanca, 1942 - Kertész Mihály)
Gedő Márton
Felhasználó
2012.05.28 19:18
13 hozzászólás
,,Tojáshoz, tökhöz vagy menydörgő meteroithoz hasonlóan görgök itt a Földön, és azt csinálok amit akarok"
(Alfred Jarry - Übü-király)
Gedő Márton
Felhasználó
2012.05.28 19:15
13 hozzászólás
,,Az álmodó ember álmában felébredt a megálmodott"
(J.L. Borges - Körkörös romok)
Gedő Márton
Felhasználó
2012.05.28 19:13
13 hozzászólás
„Sorsunk nem a valószerűtlensége miatt irtóztató; azért irtóztató, mert visszafordíthatatlan és vastörvényű. Az idő anyagából vagyok. Az idő folyó, mely magával ragad, ám én vagyok az a folyó… A világ, sajnos, valóságos; én, sajnos, Borges vagyok.”
(J. L. Borges: Az idő újabb cáfolata)
angyalka146
Felhasználó
2012.05.19 21:03
286 hozzászólás
"Képtelen vagyok hallgatni. Szólnom kell magához, a rendelkezésemre álló módon és eszközzel. Belém hasít, amit mond. Kétség és remény közt gyötrődöm. Ne mondja, hogy elkéstem, hogy örökre elszálltak oly drága érzései. Hadd kínáljam fel ismét magam és szívemet, mely ma sokkal inkább a magáé, mint volt akkor, mikor nyolc és fél esztendővel ezelőtt majdnem összezúzta. Ne állítsa azt, hogy a férfi hamarabb felejt, mint a nő, hogy szerelme hamarabb kihűl. Soha nem szerettem mást, csak magát."
(Jane Austen: Meggyőző érvek)
angyalka146
Felhasználó
2012.05.09 17:21
286 hozzászólás
"Egy rózsa éjjel-nappal a méhekkel álmodott, de a valóságban egy sem pihent meg a szirmain. A virág azonban tovább álmodozott. Hosszú éjszakáin elképzelte, hogy az eget ellepik a méhek, és sorra leszállnak, hogy megcsókolják őt. Így tudta kibírni másnapig, amikor a napsütésben újra kinyílt.
Egyik este megszólalt a hold, aki ismerte a rózsa magányát:
- Nem unod a várakozást?
- Talán. De folytatnom kell a küzdelmet.
- Miért?
- Mert ha nem nyílok ki, elhervadok.
Amikor úgy érezzük, hogy a magány minden szépséget elpusztít, a túlélés egyetlen módja az, ha nyitottak maradunk." Paulo Coelho
Kétvirág
Felhasználó
2012.05.07 14:55
207 hozzászólás
A világ nem arról szól, hány lélegzetet veszel, hanem azokról a pillanatokról, amikor eláll a lélegzeted.
George Carlin
angyalka146
Felhasználó
2012.05.05 18:13
286 hozzászólás
"Ne várd senkitől, hogy "boldoggá tegyen". Amíg lelked állapota másoktól függ, lehetnek ugyan jó perceid is néha, de maga az a tény, hogy függő helyzetben vagy, örökös remegést is jelent: "Jaj, mi lesz, ha elhagy?" "Ha megharagszik rám?" "Mi lesz?!"
Légy önmagad mestere. Tanulj meg dolgozni örömmel a lelkeden - és tanuld meg minden körülmények között szeretni önmagadat.
Tapasztalni fogod, hogy egy barátságos embernek sok barátja van. S egy erőshöz sokan akarnak tartozni, és egy vidám, jó humorú ember társaságát keresik." Müller Péter
angyalka146
Felhasználó
2012.04.25 19:43
286 hozzászólás
"A felnőttség valahol ott kezdődik, hogy megtanulod eldönteni, neked mi az érték, és mi nem, nem pedig amit a társadalom és a média diktál beléd." Marie Clarence
Norton
Felhasználó
2012.04.23 13:24
146 hozzászólás
"Ha küzdesz a dühöddel, az már önmagában is düh. Abból nem lesz megértés." OSHO
angyalka146
Felhasználó
2012.04.21 13:39
286 hozzászólás
"Ha jól élsz, tudnod kell átváltoznod. Nincs 'végre elértem!' - mert tovább kell menned. Új életszerepben, új felfogással. Félünk átváltozni, öregedni, veszteni, elfeledni a régit. Félünk váltani. Félünk búcsúzni, továbbmenni, elengedni. Félünk az újtól. Mégis ajánlom, te is tanuld meg az átváltozás művészetét. Könnyebb lesz az életed, és lényegesen vidámabb." Müller Péter
angyalka146
Felhasználó
2012.04.20 09:32
286 hozzászólás
"A nevetés a dzsem az élet pirítósán. Ízt ad neki, megőrzi a kiszáradástól, és megkönnyíti a lenyelését." Diane Johnson
angyalka146
Felhasználó
2012.04.17 18:01
286 hozzászólás
"Azt mondják, add azt másoknak, amit magadnak is szeretnél. Tedd azt másokkal, amit te is szeretnél, ha veled tennének. Ez nagyon igaz. Az én igazam szerint pedig az is fontos, hogy a saját igényeimre és vágyaimra figyelve, magamnak is megadjam, amit én szeretnék." Pető Katalin
Craz
Felhasználó
2012.04.03 02:30
286 hozzászólás
" - Esteledik - mondta. - Nézd, robot, jönnek a csillagok felfelé.
A sötét ködök belsejéből kevés csillag látszik, azok se nagyon, de azért látszottak.
A robot engedelmesen megnézte őket, aztán visszafordult.
- Látom - mondta. - Pocsék.
- De az a naplemente! Legvadabb álmaimban se láttam ehhez foghatót! Az a két nap! Mintha tűzhegyek forrnának az űrben.
- A két napot is láttam. Ócskaság.
- Nekünk otthon csak egy napunk volt - Arthur lendületlenül beszélt. - Tudod, arról a bolygóról jöttem, amit Földnek hívnak.
- Hogyne tudnám. Folyton ezt hajtogatod. Rettenetesen hangzik.
- Szó sincs róla, gyönyörű hely volt.
- Voltak rajta óceánok?
- Ó, hogyne - sóhajtott Arthur. - Hatalmas, széles, hullámzó, kék óceánok...
- Ki nem állhatom az óceánokat - mondta Marvin.
- Mondd csak - érdeklődött Arthur. - Jól kijössz a többi robottal?
- Gyűlölöm őket. Hová mégy?
Arthurnak elege volt. Feltápászkodott.
- Sétálok még egyet - felelte.
- Meg tudom érteni - mondta Marvin. Egy másodperccel később elaludt, de előtte még megszámolt ötszázkilencvenhétmillió bárányt."

- Douglas Adams
Kétvirág
Felhasználó
2012.03.30 09:47
207 hozzászólás
Ha mindig csak azt csinálod, amiről tudod, hogy képes vagy megcsinálni, nem csinálsz túl sok mindent. - Tom Krause
angyalka146
Felhasználó
2012.03.29 09:20
286 hozzászólás
"Soha nem ítélhetjük meg mások életét. Mindenki csak a maga fájdalmait és lemondásait ismeri. Lehet, hogy úgy érzed, jó úton jársz, de soha ne gondold, hogy ez az egyetlen helyes út." Paulo Coelho
angyalka146
Felhasználó
2012.03.28 19:44
286 hozzászólás
"A szerelem nem eredmény, ami egyszerűen létrejön, hanem egy út, amelyen járnunk kell,ha meg akarunk érkezni a célba."

Kurt Tepperwein
angyalka146
Felhasználó
2012.03.28 18:59
286 hozzászólás
Bocsánat, de tavasz van! :D

"A legszebb díszdoboz a szíved, benne az ajándék a szeretet, amit az éjszaka csendjében szépen leteszel a küszöbre. Annak a küszöbére, akinek szánod. És vársz. És reménykedsz. Reménykedsz, hogy kinyílik az ajtó, egy gyengéd kéz felemeli, kibontja, és magához öleli. Mert titokban erre vágyott. Mert megkapta a legszebb ajándékot, amiről valaha álmodott. A te szívedet, benne a te szeretetedet. És ha ez megtörténik, mindketten ajándékot kaptok. Egymást."

Csitáry-Hock Tamás
angyalka146
Felhasználó
2012.03.26 18:29
286 hozzászólás
"A félelmek nagyon trükkösek, olyan kőkeményen bebetonozott valóságot képesek eléd vetíteni, hogy ha nem vagy éber, el is veszel benne. Mitől félsz? Ha választ adsz magadnak erre a kérdésre, már azt is tudni fogod, mitől akar eltéríteni a félelem. A Lelked ösvénye pedig csak a félelmeid szemüvegén keresztül tűnik rögösnek, amikor rajta lépsz megtart és támogat."

Veres Kriszta
Ida
Admin
2012.03.14 14:02
956 hozzászólás
Ma eszembe jutott egy érdekes vers.

Juhász Ferenc

Dal a traktorról

Hulljatok térdre jámbor lovacskák,
a szövetkezet új traktort kapott.
Egy zöldrefestett, 30 lóerős,
gumikerekű nagy motort.

Vasárnap még körülállták, mosolygó
szemmel nézték az öregek,
simogatták, vas-nyergébe ültek,
forgatták a kormánykereket.

Hétfőn már szántott is vidáman,
egyszerre négy ekét húzott,
fényes orrából párolgott a víz,
füstkarikákat durrogott.

Hulljatok térdre jámbor lovacskák,
csillagos fejű kis lovak.
Tüzes vascsikó a traktor.
Benzint eszik, meg olajat.

Szántunk most a hamvas földön,
fölöttünk pacsirta énekel,
felhők futnak a kék szélben,
s a szívünk vidáman énekel.

Dél van, pihenünk a traktor meg én,
homlokomra kék virág hajol.
Egy foltos kis tehén jön a rétről,
megáll mellettem, s megszagol.
angyalka146
Felhasználó
2012.03.13 17:47
286 hozzászólás
"Ha három madár ül egy kerítésen, és kettő elhatározza, hogy elrepül, hány madár marad a kerítésen? A válasz: Három. A tanulság: Attól, hogy elhatározol valamit, még nem teszed meg." Robert Toru Kiyosaki
angyalka146
Felhasználó
2012.03.12 18:11
286 hozzászólás
"Minden nagy teljesítmény egy álommal kezdődik. A tölgyfa alszik a makkban, a madárka vár a tojásban, és a lélek látomásában egy ébredező angyal mozdul. Az álmok a valóság magjai." James Allen

:-)
Kétvirág
Felhasználó
2012.02.29 19:59
207 hozzászólás

"Egy idő után megtanulod a finom különbségtételt a kézfogás és az önfeláldozás között... És megtanulod, hogy a vonzalom nem azonos a szerelemmel, és a társaság a biztonsággal... És kezded megérteni, hogy a csók nem pecsét, és a bók nem esküszó... És hozzászoksz, hogy emelt fővel és nyitott szemmel fogadd a vereséget: a felnőtt méltóságával, nem pedig a gyermek kétségbeesésével... És belejössz, hogy minden tervedet a mára alapozd, mert a holnap talaja túl ingatag ehhez... Egy idő után kitapasztalod, hogy még a napsugár is éget, ha túl sokáig ér... Műveld hát saját kertecskédet, magad ékesítsd fel lelkedet, ne mástól várd, hogy virágot hozzon neked..." -Veronica A. Shoffstall