Emlékezés az emlékre

Szépirodalom / Versek (83 katt) Kohász
  2026.05.25.

Ha egyszer jobb hallgatni, kár a szó,
mondom én hiába önmagamnak,
de sok bennem a kikívánkozó,
és kevés az idő a szavaknak…

Szeretnék nyugodt, megértő lenni.
Tudom, túl sok lett bennem a harag.
De nem fogom soha elfeledni,
hogy nehezen éltem a nap alatt.

Bennem rág most is minden nap kínja,
régi keservek engem bántanak.
Lelkem a megnyugvást egyre hívja.
Nem lesz már nyugtom csak a föld alatt.

A boldogság oly’ ritka volt mindig,
hogy már alig emlékszem egyre is.
Sorsom egy rúgással tovább lendít,
mint a régi, az új nap is hamis.

Túl sok lett az idő már mögöttem,
és a remény unottan elrepült.
Minden magot mélyre elvetettem.
A vállamra felejtés madár ült.

Az évek elteltek mindhiába,
tudom, többet is tehettem volna.
Buta álmokat rakok egy zsákba,
és bele dobom a múlt kútjába.

Előző oldal Kohász
Vélemények a műről (eddig 1 db)